Libellenkenner Paul Schrijvershof nodigt natuurliefhebbers uit voor een inspirerende reis door de betoverende wereld van libellen.
Tijdens zijn lezing op dinsdag 3 juni deelt hij zijn jarenlange expertise over deze elegante vliegers die onze lokale wateren bevolken en jagen op insecten.
Paul Schrijvershof geboren en getogen in Bloemhof op Rotterdam-Zuid, ontwikkelde al vroeg een passie voor de natuur. "Wat begon als vogels spotten langs de Oude Maas, groeide uit tot een levenslange fascinatie voor de diversiteit aan insecten in ons land," vertelt hij.
Bezoekers maken kennis met de complete levenscyclus van libellen: van ei-afzetting in waterplanten tot het larvenstadium onder water, dat soms jaren kan duren. Een hoogtepunt is het spectaculaire moment waarop de larve uit het water kruipt, zijn huid openbarst en de volwassen libel tevoorschijn komt.
"Zelfs in de stedelijke omgeving van Rotterdam kun je prachtige libellensoorten ontdekken," benadrukt Schrijvershof, die tussen 2001 en 2011 coördinator was van een insectenwerkgroep in de Krimpenerwaard. "Met mijn verhalen hoop ik mensen te inspireren om zelf op ontdekkingstocht te gaan."
Deze avond is een gezamenlijk initiatief van KNNV Natuurlijk Rotterdam en Het Natuurhistorisch, met financiële steun van het Rotterdams Milieucentrum.
Praktische informatie
Aanmelden verplicht
Met het platform ZelfDoen in Zuid-Holland faciliteert De Groene Motor vrijwilligers in groen en erfgoed. Lees meer over fondsen, leen gratis gereedschap, schrijf je in voor een cursus of informeer jezelf met ARBO en veiligheidstips.