In Nieuwkoop beheert IVN Nieuwkoop een avontuurlijke natuurspeeltuin met vijvertjes en eilanden waar je alleen met stapstenen of boomstammen naar toe kunt. Behalve dat de jeugd hier met natuurlijke materialen kan spelen is de tuin zo ingericht dat vlinders en bijen zich er ook thuis voelen.
Vrijwilligers zetten zich in voor het onderhoud. Ieder vierde zaterdag in de maand wordt er gewerkt. De werkzaamheden bestaan uit struiken en bomen ontdoen van ongewenste begroeiing, maaiwerkzaamheden en het afvoeren van het maaisel met een kruiwagen. Daarnaast wordt er gesnoeid en wordt de begroeiing in de waterpartijen in toom gehouden. Natuurlijk is er ook tijd en ruimte voor een gezellig praatje, koffie en thee.
Vind jij het leuk om in de buitenlucht lichte of zwaardere werkzaamheden te verrichten en een praatje met anderen te maken, dan is dit echt iets voor jou! Mail voor meer info
Met het platform ZelfDoen in Zuid-Holland faciliteert De Groene Motor vrijwilligers in groen en erfgoed. Lees meer over fondsen, leen gratis gereedschap, schrijf je in voor een cursus of informeer jezelf met ARBO en veiligheidstips.